Շանթ Հարությունյանի որդին՝ Շահեն Հարությունյանը, միանում է ՔՊ-ի՝ #ԻմՔայլը շարժմանը
«Ցեղակրոն» կուսակցության առաջնորդ, քաղբանտարկյալ Շանթ Հարությունյանի որդին՝ Շահեն Հարությունյանը, միանում է Նիկոլ Փաշինյանի եւ Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության նախաձեռնած #ԻմՔայլը շարժմանը:
Վերջինս այս մասին գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում եւ միջոցառման համար ստեղծել ֆեյսբուքյան ինվենթ՝ Երեւանը աջակցում է Նիկոլ Փաշինյանի շարժմանը անունով՝ քննարկումների, առաջարկությունների եւ տեղեկատվություն ստանալու համար.
«Երեւանը արդյո՞ք ցանկանում է Սերժի եւ նրա իշխանության տապալումը:
Հարգելի հայրենայիցներ, Նիկոլ Փաշինյանը նախաձեռնել է երթ՝ Գյումրուց դեպի Երեւան եւ նախատեսել է հանրահավաք ապրիլի 13-ին Ազատության հրապարակում՝ Սերժին եւ նրա իշխանությանը հեռացնելու նպատակով։ Երթի մասնակիցները 14 օրվա ընթացքում անցնելու են Հայաստանի 6-ից ավելի քաղաքներով եւ տասնյակ գյուղերով։ Նրանք ցանկանում են համախմբել հայությանն ընդդեմ Սերժի։
Ողջունելով Սերժ Սարգսյանին իշխանությունից հեռացնելու նրանց նպատակը՝ կարծում եմ, որ արժե եւ պետք է նրանց աջակցել։ Կոչ եմ անում բոլորին, ովքեր պատրաստ են Երեւանում միանալ Նիկոլ Փաշինյանի պայքարին, եկեք գնանք եւ Երեւանի մատույցներում խմբերով դիմավորենք Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած շարժումը եւ միանանք Սերժ Սարգսյանի դեմ մղվող պայքարին։
Հ․Գ․ Ամեն դեպքում, ես եւ իմ ընկերները կգնանք դիմավորելու, բայց որքան շատ լինի դիմավորողների թիվը, այդքան պայքարն ավելի ազդեցիկ կլինի»,- ասված է Հարությունյանի գրառման մեջ: