ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ու ԱԳ նախարարի ԺՊ Էդվարդ Նալբանդյանի առաջարկով, Շահեն Ավագյանն ազատվել է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից։
«Համաձայն «Դիվանագիտական ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 2-րդ մասի, ինչպես նաեւ 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի 3-րդ կետի եւ հաշվի առնելով արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Էդվարդ Նալբանդյանի առաջարկությունը.
Շահեն ԱՎԱԳՅԱՆԻՆ ազատել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնից»,- ասված է որոշման տեքստում։