Երկու հարց կա, որոնք արդեն գտնվում են ԱԱԾ-ում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԻՆ նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե՝ արդյո՞ք նախկին իշխանությունների օրոք չարաշահումներ եղել են:
«Այս պահի դրությամբ երկու դեպք է բացահայտվել, որը ուղարկվել է ԱԱԾ: Քննությունը շարունակվում է եւ ԱԱԾ-ն կբացահայտի բոլոր չարաշահումները»,- հակիրճ ասաց նախարարը:
ՀԺ-ի հարցին՝ դա կապված է Դավիթ Տոնոյանի ղեկավարման շրջանի հետ, թե՞ ավելի վաղ է եղել: Ռոստոմյանը չպատասխանեց: Նա նաեւ անպատասխան թողեց մեր այն հարցը, թե ո՞վ է այդ մասին ԱԱԾ-ին տեղյակ պահել: Նախարարը մեր բոլոր խնդրահարույց հարցերին ի պատասխան միայն կրկնում էր. «Ուրիշ հարց»: