Հուլիսի 4-ին՝ ժամը 02:14-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Ռոստովյան եւ Գարեգին Նժդեհի փողոցների խաչմերուկի մոտակայքում նկատվել է ս.թ. հունիսի 9-ից որոնվող Հ. Հ.-ը:
Տեղազննման արդյունքում քաղաքացին չի գտնվել:
Հիշեցնենք, որ Հայկ Հարությունյանը հիվանդ է աուտիզմով, չի խոսում, անհետացել է շորտով, կանաչ շապիկով ու ոտաբոբիկ՝ հունիսի սկզբին: Նրան գտնելու համար ստեղծվել էին մեծաթիվ կամավորական խմբեր, տղային միաժամանակ փնտրում էին կամավորները, ոստիկանները, փրկարարներն ու հարազատները: Հեռադիտակներով էին զինվել անգամ հովիցները:
Տարօրինակ կերպով 14-ամյա Հայկին տեսնելու մասին ահազանգեր էին լինում մեկ Արագածոտնի, մեկ Արմավիրի մարզերից, մեկ Երեւանից: Բոլոր որոնումները, սակայն, անցել են ապարդյուն ու ինչպես հեո պարզվեց, տղային տեսնելու մասին ահազանգերը կեղծ են եղել: