ԱԺ Ծառուկյան խմբակցության պատգամավոր, Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը Գագիկ Ծառուկյանի եւ նրա անվտանգության ծառայության պետի կողմից Սլավիկ Հարությունովին ծեծի ենթարկելու մասին տեղեկատվության չի տիրապետում: Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում նա ասաց, որ գիտի այնքան, որքան մամուլում լուրեր է կարդում:
«Իսկ մամուլին Սլավիկ Հարությունովն ասել է, որ ծեծկռտուք չի եղել, եւ որ ինքը սայթաքել ընկել է ու ստացել է այդ վնասվածքները: Ես այս պահին այդ տեղեկատվությանն եմ տիրապետում, իսկ Գագիկ Ծառուկյանի մասով որեւէ զարգացում, ընթացակարգ չկա»,- ասաց նա եւ շարունակեց.
«Նրա հարցազրույցները հիմք ընդունելով, ստացվում է, որ Հարությունովն ասել է՝ եղել է դեղերի ազդեցության տակ: Նա ասել է, որ պատերազմի մասնակից է, կանտուզիա է ունեցել, դրանով է պայմանավորված եղել իր նախնական ասածը, նաեւ որոշակի նեղվածություն է եղել: Նա ասաց, որ բազմաթիվ անգամ փորձել է կապվել Գագիկ Ծառուկյանի հետ, անընդհատ չի ստացվել, դրանից էլ լարվածություն է առաջացել իր մոտ: Այդ օրն էլ ժողովի ժամանակ բավականին խոսակցություն եղավ եւ կարողացավ դիմել պարոն Ծառուկյանին: Պարոն Ծառուկյանը սպորտի նախարարին ասաց, որ ուսումնասիրեն փաստաթղթերը, եթե հնարավորություն կա՝ իր տղայի հետ կապված հարցին ընթացք տան: Դրանից հետո առանձնազրույցի համար էր դիմել, իսկ այդ զրույցը հետաձգվել էր: Ես նրա հարցազրույցից առաջնորդվելով եմ ասում այս ամենը: Ես որպես հիմք ունեմ այդ հայտարարությունը»,- բացատրեց նա:
Հարցին` հնարավո՞ր է կաշառել կամ ճնշել են, որ հետ կանգնի իր նախնական խոսքից, Տոնոյանն ասաց. «Ես ձեզ խնդրում եմ, դուք բազմաթիվ հնարավորություններ կունենաք խոսելու ե՛ւ Հարությունովի, ե՛ւ իր տիկնոջ հետ: Կարծում եմ` այս հարցն իրականության հետ առնչություն չունի: Հարցի քննության օրը նա եկել էր, որ ցուցմունք տար, սակայն միջնորդությունը չընդունվեց եւ իրեն չկանչեցին ցուցմունք տալու»:
Դիտարկմանն էլ` ոստիկանապետը հայտարարել է, որ ընկնելու հետեւանքով նման վնասվածքներ հնարավոր չէ ստանալ, նա ասաց, որ ծանոթ է ոստիկանության պետի հայտարարությանը:
«Թե ինչո՞ւ է նա այդպիսի հայտարարություն արել հենց այն օրը, երբ դատարանում քննվում էր Էդուարդ Բաբայանի վերաբերյալ հարցը, դա թողնում եմ հանրության դատին, գնահատականին: Ինչ վերաբերում է Բաբայանին կալանավորելու որոշմանը, այժմ հարցը գտնվում է վերաքննիչ դատարանում եւ այս հարցը դեռեւս վիճարկման փուլում է: Այնպես չէ, որ համաձայն ենք այս դիրքորոշման հետ»,- ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ Սլավիկ Հարությունովը հայտարարել էր, որ իրեն ծեծել են ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ու նրա անվտանգության ծառայության պետը, այնուհետեւ հետ էր կանգնել խոսքից: