Այսօր՝ ժամը 15։ 56-ին, ԱԻՆում ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Սյունիքի մարզի Սրաշեն գյուղին հարակից խոտածածկ տարածքում։ ՀՀ ԱԻՆ-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ։
Տեղի բնակիչներից Սեյրան Ադամյանը նշում է, որ կրակն առաջացել է 4 օր առաջ՝ Կովսականի հատվածում և հասել մինչև Կապանի հարակից դաշտը։ Նա նշեց, որ հրդեհն արդեն տարածվել է Շիկահողի արգելավայրում:
«Կրակը փորձում են մարել կամավորներ և գյուղացիներ, բայց միայն մարդկային ուժերով հնարավոր չէ մարել կրակը, հարկավոր է տեխնիկա՝ ուղղաթիռ»,- նշեց մեր զրուցակիցը։
«Եթե գյուղացին մի ծառ է կտրում՝ դատում են, Կապանում 100-ավոր հեկտար անտառ է վառվում, կրակը Հանդից մտնում է Ծավ և Շիկահողի արգելավայր: Անտառում առանց տեխնիկայի և ուղղաթիռի շատ դժվար է կրակը հանգցնել»,- Facebook-ի իր էջում գրել է Սեյրան Ադամյանը: