Նոր բացահայտումներ՝ կապված Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքի հետ. հայտնում է Սանասարյանը
Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանի ընտանիքի անդամները բժշկական ապահովագրություն են ստացել քաղաքապետարանի միջոցների հաշվին: Այս մասին 100-օրյա պաշտոնավարման առթիվ հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը:
Նա նշել է, որ այդ բացահայտումները տեղի են ունեցել կոռուպցիայի դեմ պայքարի շրջանակներում իր ուսումնասիրությունների արդյունքում: Նա տեղեկացրել է նոր բացահայտումների մասին: Այդ ընտանիքի հետ փոխկապակցված անձինք մրցույթներ են շահել, որոնց ծրարներն անգամ չեն բացվել, ասել է նա:
«Մենք ենք բացել ծրարը, բայց իրենք տենդերն իրականացրել են: Տենդերները հիմնականում շահել են Գրիգորյանների ընտանիքին փոխկապակցված անձինք»,- այսօր հրավիրած ասուլիսում ասաց Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը: