Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցող «Լույս» դաշինքն առաջարկում է Երեւանի մանկապարտեզները վճարովի դարձնել, այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնեց դաշինքի անդամ Անահիտ Բախշյանը:
Բախշյանը նշեց, որ գործող Սահմանադրությունում չկա դրույթ, որ նախադպրոցական կրթությունը պետք է անվճար լինի: «Մինչ այդ երկրում տարօրինակ իրավիճակ է ստեղծվել, երբ Երեւանում մանկապարտեզներն անվճար են, իսկ բոլոր մարզերում՝ վճարովի»,- նշել է Բախշյանը: Նրա խոսքով, մարզային մանկապարտեզներում ամսական վճարը տատանվում է 4-6 հազար դրամի սահմաններում:
Բախշյանն ասաց, որ հարկավոր է վերացնել այս անհավասարության գործելակերպը եւ ամբողջ երկրում մանկապարտեզները վճարովի դարձնել՝ պահպանելով բնակչության սոցիալապես անապահով շերտերի համար արտոնությունները: