ՀՀԿ-ն չի լինելու խորհրդարանում. Մարուքյանը հիասթափեցնում է Շարմազանովին
«ՀՀԿ-ն չի լինելու խորհրդարանում, որ մի հատ էլ լինի ընդդիմություն: ՀՀԿ-ն կարող է լինել արտախորհրդարանական ընդդիմություն»,- հայտարարել է «Ելք» խմբակցության պատգամավոր, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահ Էդմոն Մարուքյանը՝ հավելելով, որ ինքը դրանում շատ առողջ բան է տեսնում, հայտնում է 1in.am-ը:
Ինչ վերաբերում է մյուս ուժերին, ապա Մարուքյանը կարծում է, որ պետք չէ շտապել. քաղաքացին կորոշի, թե ով որքան ձայն է ստանալու. «Քաղաքացին կորոշի՝ ով կլինի ընդդիմություն, ով կլինի իշխանություն: Դա Շարմազանովը չի որոշում»:
Հակադարձելով Շարմազանովի հայտարարության այն հատվածին, թե 7 ամսվա ընթացքում «Ելքը» ոչ մի անգամ կառավարությանը և Նիկոլ Փաշինյանին չի քննադատել, Մարուքյանը նկատեց. «Նախ՝ սխալ է ասում՝ երբ պետք է եղել, քննադատել ենք: Բացի այդ, 7 ամսվա ընթացքում երկիրը եղել է կրիզիսի կառավարման մեջ, և այո՛, մենք աջակցել ենք, որ հանկարծ հեղափոխությունը չտապալվի, և որևէ սաբոտաժ տեղի չունենա»:
Մարուքյանը վերջում Շարմազանովին հիշեցրեց նրա իսկ խոսքերը. «Երբ ապրում ես ապակյա տնակում, քար մի գլորի մյուսի վրա»: