Քիչ առաջ մեկնարկեց Ազգային ժողովի հերթական քառօրյան, բայց քվորում չլինելու պատճառով նիստ չգումարվեց: Այս պահի դրությամբ գրանցվել է 24 պատգամավոր, իսկ նիստը մեկնարկելու համար անհրաժեշտ է 53 պատգամավորի գրանցում:
Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրեց, որ օրենքի համաձայն պետք է սպասել չորս ժամ, որից հետո եւս մեկ անգամ գրանցվելու են՝ նիստը սկսելու համար: Նա պատգամավորներին հորդորեց՝ ԱԺ-ից չբացակայել:
Նշենք, որ այս նիստում քննարկվելու էր ՀՀԿ-ական պատգամավոր Արամ Հարությունյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը, քանի որ նա կասկածվում է 14 մլն դոլար կաշառք վերցնելու մեջ:
Նիստին ներկա էին ԵԼՔ եւ ՀՅԴ խմբակցությունների պատգամավորները, եւս մի քանի ներկայացուցիչներ ունեին ՀՀԿ-ն եւ ԲՀԿ-ն: