Թբիլիսիի ծայրամասում գտնվող Մեծ Դիղոմի թաղամասում բնակելի շենքերից մեկի չորրորդ հարկում, հավանաբար, բնական գազի արտահոսքի պատճառով պայթյուն է եղել, հայտնում է Ալիք Մեդիան:
Ըստ ոստիկանության ղեկավար Թեյմուրազ Կուպատաձեի՝ Մեծ Դիղոմիի բնակելի շենքում պայթյունի հետևանքով զոհվել է երեք մարդ: Խոսվում է նաև անչափահասի մահվան մասին, ինչը սակայն չի հաստատել Կուպատաձեն։ Ըստ նրա, պայթյունը տեղի է ունեցել չորրորդ հարկում: Շենքի բնակիչներին տարհանել են։
Բնակարանի պայթյունի հետևանքով տուժած երեք երեխաները տեղափոխվել են Իաշվիլիի կլինիկա:
Դեպքի վայր է ժամանել Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն և վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն:
Իաշվիլիի կլինիկայում էլ սպասել են առողջապահության նախարար Դավիթ Սերգեենկոյին:
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ Իմեդի հիվանդանոց տեղափոխված 4 տարեկան փոքրիկը եւս մահացավ:
Իմեդի կլինիկայի բժիշկը հաստատել է տեղեկությունը: Մասնագետներն ասել են, որ երեխան գանգուղեղային բազմաթից վնասվածքներ է ունեցել՝ կյանքի հետ անհամատեղելի: Մի քանի անգամ սրտի կանգ է արձանագրվել: Փոքրիկի անունն ու սեռը չի նշվում, ասվում է միայն, որ նա երկվորյակ եղբայր կամ քույր ունի, ով չի տուժել, այս պահին գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ՝ Իաշվիլիի անվան կլինիկայում: Ըստ չհաստատված տեղեկությունների՝ պայթյունի զոհ է դարձել նաև երեխաների մայրը:
Ընդհանուր առմամբ Իաշվիլի հիվանդանոցում այժմ պայթյունից տուժած 6 երեխա կա: Ըստ բժիշկների՝ նրանց մեծ մասը վաղը դուրս կգրվի, բոլորի վիճակը բավարար է:
Ըստ տեղի բնակիչների՝ ողջ օրվա ընթացքում նրանք գազի սուր հոտ են զգացել, սակայն Կազտրանսգազ գազամատակարար ընկերությունը եղել է տեղում, և վտանգավոր ոչինչ չի հայտնաբերել։