ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանին կալանավորելու դատարանի որոշման հրապարակումից հետո նրա պաշտպանները ետնամուտքով դուրս եկան՝ այդպես էլ չպատասխանելով լրագրողների հարցին:
Այժմ էլ նրա պաշտպաններից Արսեն Մկրտչյանը, ֆեյսբույքյան էջում դիմելով լրագրողներին, հետեւյալ գրառումն է կատարել. «Հարգելի լրագրողներ, խնդրում եմ՝ չզանգել՝ օրենքի, իրավաբանության, տրամաբանության հետ կապ չունեցող և ճնշումների տակ կայացրած հակահայկական դատական ակտերն առայժմ չեմ մեկնաբանում»:
Հիշեցնենք, որ դատարանն այսօր Գրիգորյանին կալանավորելու որոշում կայացրեց՝ այդպիսով բավարարելով դատախազության կողմից ներկայացված բողոքը. դատարանը բեկանեց առաջին ատյանի դատարանի որոշումը, գրավի կիրառումը ճանաչելով անթույլատրելի: