«Լոռվա Ձմեռ» ավանդական միջոցառումը կկայանա մարտի 3-ին
Մարտի 3-ին Թեժ լեռան հովտում անց է կացվելու «Լոռվա Ձմեռ – 2019»  48-րդ ավանդական մարզատոնահանդեսը: Ձյան բացակայության պատճառով ամենամյա դարձած այս միջոցառումը նախորդ տարի չկայացավ: Այս տարի չէր կայանա, եթե նախօրեին առատ ձյուն չտեղար: Հայաստանի տարբեր հատվածներից գեղատեսիլ Լոռի այցելողների շրջանում միջոցառումը սպասված ու սիրված է, մնում է, որ քաղաքապետարանը հասցնի 2 օրվա ընթացքում կատարել նախապատրաստական աշխատանքներն ու ընդունել ակտիվ հանգիստը սիրող հազարավոր մարդկանց:
Վանաձորի փոխքաղաքապետ Արման Բերնեցյանը ՀԺ-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ արդեն իսկ ձեւավորվել է աշխատանքային խումբ: Փոխքաղաքապետը վստահեցրեց՝ ժամանակի սղությունը իրենց համար խնդիր չէ, ու իրենք կհասցնեն հավուր պատշաճի ներկայանալ:
«Այս ձյունը կարծես հատուկ մեզ համար լիներ, ու մենք առիթը չօգտագործել չէինք կարող, առավել եւս, որ հաջորդ տարի միջոցառման 50-ամյակն է նշվելու: Վստահ եմ, Լոռի այցելող մեր հյուրերը հուսախաբ չեն լինի, ու հաճելի ժամանակը ապահովված կլինի»: