Փաշինյանը հայտնել է Մեդվեդեւի հետ հանդիպման եւ Պուտինի Հայաստան հավանական այցի մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում, հայտնել է, որ տարվա ընթացքում հանդիպումներ տեղի կունենան ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդեւի հետ:
Նա նշել է, որ այս տարի Պուտինի ու Մեդվեդեւի հետ մի քանի անգամ կհանդիպեն, օրինակ՝ Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում: «Բացի այդ, հուսով եմ, որ այս տարի կկայանա Վլադիմիր Վլադիմիրովիչի այցը Երեւան եւ իմ այցը՝ Մոսկվա»,- ասել է Փաշինյանը՝ նշելով, որ այս պահին քննարկվում են ժամկետները:
Նրա խոսքով՝ մեկ շաբաթ առաջ ՌԴ նախագահի հետ վերջին հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է այցերի ժամկետների հարցը.
«Ես հեռախոսով խոսել եմ ՌԴ նախագահի հետ, մենք խոսակցության ընթացքում քննարկել ենք այդ հարցը: Եվ մեր աշխատակազմերը հիմա դա քննարկում են: Բացի այդ հանդիպումներ նախատեսվում են ոչ միայն ՌԴ նախագահի հետ, նաեւ վարչապետ Դմիտրի Անատոլեւիչ Մեդվեդեւի հետ: Ապրիլի 29-ին Երեւանում կկայանա Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհուրդը, եւ բոլոր վարչապետները, այդ թվում Դմիտրի Անատոլիեւիչը, կժամանեն Երեւան»: