Սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատարը հանդիպել է Եվրատեսիլում Հայաստանի պատվիրակի հետ
Այսօր Հայաստանի Եվրատեսիլի ներկայացուցիչ Սրբուկն ու Եվրատեսիլյան պատվիրակության անդամները հանդիպել են Սփյուռքի նախարարի պարտականությունները կատարող Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է սփյուռքի աջակցության հարցը:  «Երգը լսել եմ, հավանել ենք, հետաքրքրությունը շատ բարձր է նաև սփյուռքի կողմից: Համոզված եմ, որ այս տարի հաղթելու ենք:»,- հանդիպման ընթացքում նշել է Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանը:
Բաբկեն Տեր-Գրիգորյանը Սրբուկին է նվիրել աշխարհում հայ երգն ու երաժշտությունը տարածած կատարող-երաժիշտների ժողովածուն՝ հույս հայտնելով, որ օրերից մի օր երգչուհին ևս կընդգրկվի այդ ցանկում:
Թել Ավիվի Եվրատեսիլյան բեմում մեր պատվիրակը նախ հանդես կգա 2-րդ կիսաեզրափակչում՝ մայիսի 16-ին: Եզրափակիչը տեղի կունենա մայիսի 18-ին: Մինչև այդ ծրագրված է համերգային շրջագայություն Եվրոպայում: Առաջին կանգառը Նիդեռլանդներում է: