Հանուն եւ ընդդեմ Քոչարյանի ազատության բողոքի ակցիաներ՝ դատարանի դիմաց (լուսանկարներ)
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի բակում միաժամանակ մեկնարկել են երկու ակցիաներ՝ ընդդեմ եւ հանուն Ռոբերտ Քոչարյանի ազատության։
Դատարանի դիմաց հավաքված են Քոչարյանի ազատությունը պահանջող ցուցարարները, մյուս մայթին՝ Քոչարյանի արդար դատավճիռ պահանջողները, որոնք աջակցություն են հայտնում նաեւ Վարդգես Գասպարիին, որի հանդեպ երեկ քոչարյանական ցուցարարները բռնություն էին գործադրել, ընդհուպ՝ շշով հարվածել էին՝ վնասելով այտոսկրը։
Քոչարյանական ցուցարարները մյուս կողմի ակտիվիստներին կոչում են դասալիքներ, մյուս կողմից էլ վանկարկում են՝ «Քոչարյա՛ն, հանցագո՛րծ», «Քոչարյա՛ն, մարդասպա՛ն», «ցմա՛հ» եւ այլն։
Ոստիկանության մեծաքանակ աշխատակիցներն այս պահին պահպանում են տարածքի անվտանգությունը՝ երկու կողմերի առաջ շղթաներ կազմած։