Կառավարության այսօրվա նիստում փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձավ երեկ մեկնարկած «Աշխատի՛ր, Հայաստա՛ն» ծրագրին:
«Հայաստանում գործազրկության հետ կապված խնդիրները բավականին լուրջ են, եւ 2018 թվականին ներդրված նոր մեթոդաբանությամբ՝ միջգերատեսչական հանձնաժողովը մշակել է մի ծրագիր, որը հենված է երեք հենասյան վրա: Առաջինը՝ մարդկային կապիտալի զարգացումն է, երկրորդը՝ զբաղվածության խթանումը եւ երրորդը՝ ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների եւ այս երեք ուղղություններով կոնկրետ թիրախներ եւ ժամանակցույց է սահմանվելու» - ասաց նա:
Ավինյանը գերատեսչություններին խնդրեց մինչեւ հունիսի տասնհինգը սահմանել ժամանակացույցը: Փոխվարչապետն ընդգծեց, որ միջոցառումները պատրաստ են, եւ պետք է հստակ թիրախներ սահմանել: