Ադրբեջանը դարձյալ խախտել է պարտավորությունները ԵԱՀԿ-ի առջեւ. ԱԳՆ խոսնակ
Հերթական չհայտարարված լայնամասշտաբ զորավարժությունների անցկացմամբ Ադրբեջանը դարձյալ խախտել է պարտավորությունները ԵԱՀԿ-ի առջեւ։ Այս մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Նաղդալյանի կարծիքով՝ ադրբեջանական կողմի նման վարքագիծը չի նպաստում վստահության մթնոլորտի ձեւավորմանը. «Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը հարցը բարձրացրել է ԵԱՀԿ-ում»,- ասաց Նաղդալյանը:
ԱԳՆ խոսնակի խոսքով՝ ուժի նման ցուցադրումն ընդհանրապես չի նպաստում տարածաշրջանային կայունությանը։ «Մենք վստահ ենք մեր ուժերին եւ այս վստահությունը ոչ միայն թույլ է տալիս մեզ հավատարիմ լինել խաղաղությանը, այլեւ հանդես գալ խաղաղության դիրքերից»: