ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մեծ սպասելիքներ ունի Եվրո 2020-ի ընտրական փուլի 4-րդ տուրի Հունաստանի դեմ խաղից առաջ: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 10-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց պաշտպան Հայկ Իշխանյանը: Նա ասաց, որ վաղը Աթենքում կայանալիք խաղում իրենք պետք է փորձեն օգտվել մրցակցի թույլ կողմերից:
- Կխոսե՞ք Հունաստանի դեմ հանդիպումից առաջ սպասելիքների մասին:
- Լիխտենշտեյնի նկատմամբ տարած հաղթանակից հետո սպասելիքները շատ մեծ են: Շատ լուրջ ենք տրամադրված: Սպասում ենք լավ խաղի:
- Մրցակցին ուսումնասիրելու արդյունքում ի՞նչ եզրակացությունների եք եկել:
- Բավական շատ լուրջ թիմ է: Անցած խաղում պարտվեց Իտալիային 0:3 հաշվով: Կես ժամից տեղի է ունենալու այդ խաղի մասին կոնֆերանսը: Կուսումնասիրենք ուժեղ ու թույլ կողմերը, մարզիչների կողմից ցուցումներ կստանանք, որպեսի կարողանանք լավ պատրաստվել խաղին:
- Լիխտենշտեյնի նկատմամբ վստահ հաղթանակի հետ մեկտեղ թիմը շատ էներգիա է ծախսել: Արդյո՞ք պետք չէր խնայել ուժերը, քանի որ 3 օրից ավելի կարեւոր հանդիպում կար:
- Առաջին խաղակեսից հետո բարդ հաշիվ էր 2:0-ն, երեւի, եթե ավելի շուտ գոլ լիներ՝ հաշիվն ավելի խոշոր լիներ առաջին խաղակեսից հետո, ինձ թվում է՝ տղաներն ավելի քիչ էներգիա կծախսեին:
- Հաջողվե՞լ է վերականգնվել:
- Այո՛, իհարկե: 2 օր անցել է արդեն: Կփորձենք ամեն ինչ անել, որպեսզի վերականգնվենք, պատրաստ լինենք Հունաստանի դեմ հանդիպմանը:
- «Իմպուլսից» դեռ խաղացել եք Արմեն Գյուլբուդաղյանցի հետ: Ի՞նչ է փոխել նա հավաքականում:
- Յուրաքանչյուր մարզչի հետ օր-օրի, ամիս առ ամիս փոփոխություններ նկատվում են աշխատանքների մեջ:
- Նախորդ խաղում պաշտպանությունում կոպիտ սխալներ եղան: Այս օրերի ընթացքում նոր սխեմա փորձարկվե՞լ է:
- Լիխտենշտեյնի դեմ հանդիպումից հետո 1 մարզում է եղել՝ վերականգնողական մարզում: Այսօր երեկոյան է նախախաղյա մարզումը: Դեռ նման տակտիկա չի մշակվել:
- Հունաստանի հավաքականն արդեն 2 խաղ է՝ չի կարողանում արդյունավետ ֆուտբոլ ցուցադրել: Նախորդ խաղում անգամ ոչ մի անգամ չկարողացան գնդակը կախել մրցակցի տուգանային հրապարակում: Արդյո՞ք դա վստահություն կհաղորդեի մեր պաշտպանությանը:
- Իհարկե, մենք էլ ամեն ինչ պետք է անենք նրանց սխալներից օգտվելոււ եւ հաջողության հասնելու համար: