Ինչո՞ւ են հանդիպել ՌԴ դեսպանն ու Ռոբերտ Քոչարյանը. դեսպանատան պարզաբանումը
Ռոբերտ Քոչարյանի հետ ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հանդիպումը տեղի է ունեցել քաղաքական բնույթ կրող հանդիպումների համատեքստում: Այս մասին ասված է ՌԴ դեսպանատան տարածած հաղորդագրության մեջ:
Մեկ օր առաջ մամուլը հայտնել էր, որ ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը այցելել է «Էրեբունի Պլազա» բիզնես կենտրոնում գտնվող 2-րդ նախագահի գրասենյակ և հանդիպում է ունեցել Ռոբերտ Քոչարյանի հետ։ Այս տեղեկատվությունը հաստատել էին նաեւ Քոչարյանի գրասենյակից: ՌԴ դեսպանատան հայտարարության մեջ ասվում է, որ դեսպանը պարբերաբար հանդիումներ է ունենում Հայաստանի հասարակական-քաղաքական շրջանակների հետ:
«Դեսպանը պարբերաբար հանդիպումներ է ունենում Հայաստանի հասարակական-քաղաքական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ: Դրանցից մեկն էլ եղել է երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ հանդիպումը», - ասված է դեսպանատան հայտարարության մեջ: Հանդիպման մանրամասների մասին ոչինչ չի ասվում տարածված հաղորդագրության մեջ: