Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանում և 8 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 20-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Ավան՝ Պաշտպանության նախարարության շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Հայկոպ» ԺԲԿ-ն և «Հայկոպ» բազայի շենքը,
11:00-15:00 Ավան՝ Հովհաննիսյան փ. 26/1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,Նորք-Մարաշ՝ Նորքի Այգիներ փ. 135/6, 202, 203, 222, 235, 293 սեփական տները, Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատան շենքը, Նորք-Մարաշ վարչական շրջանի շենքը, Արմենակյան փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները, «Նյուս Սքայ Գրուպ» ՍՊ ընկերությունը, մանկատան շենքը, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 25/2 շենքը, Բակունցի 2-րդ նրբ. 1 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-17։00 Հանրապետության փ. 83, 85, 85Ա շենքերը, Սայաթ-Նովա պող. 20, 22, 24, 26, 29, 33 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խանջյան փ. 47, 47/1, 49 շենքերը, Չարենցի փ. 4 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գարեգին Նժդեհի փ. 19 շենքը, Հ.Էմինի փ. 82, 92/1, 92/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արաբկիր 33 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գյուլբենկյան փ. 35/1, 37, 39ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կոմիտասի պող. 1, 40, 42, 44 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վրացական փ. 9 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Օհանովի փ. 76 շենքը, Նազարբեկյան փ. 7, 8, 9, 11, 12, 13 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Ակնալիճ, Տարոնիկ, Առատաշեն գյուղերը,
10։00-14։00 Ուրցալանջ գյուղը, «Ղ-Տելեկոմ», «Վեոն Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները, զորամասը, «Հայէրոնավիգացիա», Զովաշենի հեռուստակայանը և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30-16։00 Մխչյան, Մրգավետ, Նշավան և Շահումյան գյուղերը մասնակի,
10։00-15։00 Ջերմուկ քաղաքի Ձախափնյա թաղամասը մասնակի,
11։00-14։00 Գնիշիկ, Արփի, Մոզրով գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
12։00-16։00 Հրազդան քաղաքի միկրոշրջանի թիվ 2-49, 112-129, 252-265, բազմաբնակարան շենքերը, Ոստիկանությունը, Հիվանդանոցը, «Վանատուր» գազալցակայանը և կրպակը, «Շուշան» գործարանը և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-16։00 «Ռազդեր» ԲԲ ընկերությունը, «Ֆուզոր–բետոն» ՍՊ ընկերությունը, Երկաթբետոնե կոնստրուկցիաների արտադրամասը և «Ստրոյդորմաշ-կենտրոն» ՓԲ ընկերությունը,
10։00-16։00 Աշոցքի տարածաշրջանի Սարապատ գյուղը մասնակի,
11:00-14:00 Դիլիջան քաղաքի Կամարին, Օրջոնիկիձե փողոցները, Մյասնիկյան փողոցը մասնակի,
09:00-15:00 Ալավերդի քաղաքի Էնգելսի և Փիրուզյան թաղամասերը,
10:00-14:00 Արջուտ և Արջուտ կայարան գյուղերը,
10:00-16:00 Դաշտադեմ, Ձյունաշող և Պաղաղբյուր գյուղերը, Եղեգնուտ, Դեբեդ, Ձորագյուղ, Ձորագետավան, Անտառամուտ և Վահագնի գյուղերը,