Միացյալ Նահանգների հետ բարձր մակարդակով շփումների որեւէ դեֆիցիտ չունենք. ԱԳ նախարար
Հայաստանի վարչապետի հանդիպումը ԱՄՆ նախագահի հետ մեր օրակարգային հարցն է: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Այս տարվա ընթացքում ԱՄՆ-ի հետ ունենք չափազանց բավարար երկխոսություն՝ բարձր մակարդակով։ Միացյալ Նահանգների հետ բարձր մակարդակով շփումների որեւէ դեֆիցիտ չունենք։ Ե՛ւ Սպիտակ տակ, ե՛ւ պետքարտուղարության մակարդակով ունենք շատ բարձր եւ ակտիվ երկխոսություն։ Չունենք որեւէ սահմանափակում այն ցանկացած պահի ակտիվացնելու»,- ասաց ԱԳ նախարարը։
Ինչ վերաբերում է ՀՀ վարչապետի եւ ԱՄՆ նախագահի հանդիպմանը, Մնացականյանն ասաց. «Կլինի։ Երբ կլինի՝ շատ լավ է։ Աշխատում ենք եւ սա մեզ համար օրակարգային հարց է»։