Մենք մեր խոսքը Նիկոլ Փաշինյանին կասենք ռազմի դաշտում. Զաքիր Հասանով
Ադրբեջանում կրկին անդրադարձել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հնչեցրած՝ «Արցախը Հայաստան է, և վե՛րջ» հայտարարությանը:
Այդ երկրի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովն ասել է՝ իրենց խոսքը ռազմի դաշտում կասեն: Այս մասին գրում է Rusarminfo-ն՝ վկայակոչելով տեղական լրատվամիջոցները:
«Մենք մեր խոսքը կասենք ռազմի դաշտում, մենք երազում ենք այդ մասին: Եվ դա կլինի առաջիկայում: Այդ ժամանակ կտեսնենք՝ նա պատասխան կտա՞ իր խոսքերի համար, թե՞ ոչ»,- ասել է Հասանովը:
Նա նաև հայտարարել է, որ Հայաստանը միայն «դատարկ խոսում է, քանի Երևանը մինչև հիմա չի ճանաչել ԼՂՀ անկախությունը»: