Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ՝ Երևանում և 7 մարզում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 19-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11։00-14։00 Պռոշյան փ. 1 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան պող. 21, 23 շենքերը և սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Իսահակյան փ. 16, 16Ա շենքերը, Կորյունի նրբ. 10, 11 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, «Ընդունելությունների տուն» ՓԲ ընկերությունը միակողմանի, Գոգոլի փ. 26/2 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթ Անհաղթի փ. 10, 12, 14, 16, 18 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գյուլբենկյան փ. 23, 25 շենքերը, Ա. Ավետիսյան փ. 21, 23 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սունդուկյան փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Քանաքեռ 17 փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ներքին Շենգավիթ 9 փողոցի սեփական տները, թիվ 135 մանկապարտեզը, Արարատյան փ․ 64, 66 շենքերը, Արարատյան փ․ 62/1, 62/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Նորաշեն թաղ. 33 շենքը, Անդրանիկի փ. 152 շենքը, Օտյան, Քուչակ, Տիչինայի և Ծերենցի փողոցները, Ծերենցի փ. 5, 7, 7Ա շենքերը, Շահումյան 8փ. 8, 10 շենքերը, Դավիթաշեն 1-ին թաղ. 1, 16, 17, 18, 19 շենքերը, Օհանովի փ. 5 շենքը, Բաբաջանյան փ. 117 շենքը, Հալաբյան փ. 38 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 13, 15, 17, 19, Դ․ Մալյան նրբ․ 4, 4/1 շենքերը, Նոր Նորք վարչական շրջանի շենքը, ստորգետնյա անցումները, Նոր Նորքի զինկոմիսարիատի շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Ագարակ և Ոսկեհատ գյուղերը մասնակի,
10։00-12։00 Մասիս քաղաքի 2-4 փողոցները մասնակի, Հերացի, Դպրոցականների, Հանրապետության, Բաբաջանյան փողոցները մասնակի, թիվ 3-6 և Նոր թաղամասերը մասնակի, Ավշար, Սիսավան և Վանաշեն գյուղերը,
10։00-13։00 Արարատ քաղաքի Շահումյան, Խանջյան, Իսահակյան, Երկաթուղայինների փողոցները մասնակի,
10։30-16։00 Քաղցրաշեն, Նորաշեն, Ներքին Դվին, Վերին Դվին և Հնաբերդ գյուղերը մասնակի,
10։00-15։00 Կեչուտ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Եղեգնաձոր քաղաքի Անդրանիկի փողոցը և Երևանյան խճուղին մասնակի, Գլաձոր, Քարագլուխ, Աղնջաձոր, Թառաթումբ, Հորս, Սալլի, Գետափ, Շատին, Արտաբույք, Հորբատեղ, Եղեգիս, Գետիկ, Վարդահովիտ, Գողթանիկ, Հերմոն գյուղերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
14։00-16։00 Ելփին գյուղը մասնակի,
10։00–16։00 Ջրվեժ՝ Բագրևանդ թաղամասը, Ջրվեժ գյուղը, «Հին Ջրվեժ» ռեստորանային համալիրը, քարի արտադրամասը, «Կատեքս» ապակիների արտադրամասը,
11։00–13։30 Նոր Գեղի գյուղը, Ճգնաժամային պետական կառավարման ակադեմիան, Զին մասը, «Հարություն» թռչնաֆաբրիկան, Բանավանի դպրոցը, «Իլյա» ԱՁ-ն, «Վիվասել-ՄՏՍ» ընկերության բջջային կայանը,
13։30–16։30 Լուսակերտի թռչնաֆաբրիկան, «Լորի», «Աղավնի» ՍՊ ընկերությունները, Բանավանի թաղամասը, «Հ․Կիրակոսյան» ԱՁ-ն, «Լիդեր» ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-11։30 Արծվանիստ գյուղը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։30–16։00 Ծաղկունք համայնքը մասնակի,
10։00–13։00 Մեծ Մասրիկ, Տրետուկ, Կախակն, Կուտական գյուղերը, «Վեոն Արմենիա», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները,
12։00–14։00 Ներքին Գետաշեն գյուղը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
14։30–15։30 Վերին Գետաշեն գյուղը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շատվան, Շատջրեք, Գեղամաբակ, Այրք, Նորաբակ, Վերին Շորժա և Ներքին Շորժա գյուղերը, «Վեոն Արմենիա», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
16։00–16։30 Լիճք գյուղը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
16։00–17։00 Սոթք, Բանավան, Ազատ, Կութ գյուղերը, «Վեոն Արմենիա», «Վիվասել-ՄՏՍ», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային կայանները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
16։30–17։00 Ձորագյուղ գյուղը և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները,
10։00-15։00 Արթիկ քաղաքի Աբովյան, Շինարարների և Սասունցի Դավթի փողոցները և հարակից տարածքները,
10։00-16։00 Աշոցքի տարածաշրջանի Թորոսգյուղ գյուղի կենտրոնական մասը, Ախուրյանի տարածաշրջանի Քեթի և Փոքրաշեն գյուղերը,