Եվրասիական տնտեսական Բարձրագույն խորհրդի նիստից եւ «Եվրասիական մայրցամաքի տարանցման ներուժը» թեմայով միջազգային համաժողովից հետո հանդիպել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
ՀՀ վարչապետը ողջունել է ՌԴ նախագահին, ասել, որ Ռուսաստանը կարեւոր դաշնակից եւ գործընկեր է Հայաստանի համար ու ինքն ուրախ է ԵԱՏՄ նիստի շրջանակներում Հայաստանում հյուրընկալել Վլադիմիր Պուտինին: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանի համար կարեւոր են Ռուսաստանի հետ ունեցած երկկողմ հարաբերություններըեւ ինքը հույս ունի, որ դրանք հնարավոր կլինի էլ ավելի խորացնել:
ՌԴ նախագահն էլ շնորհավորել է ՀՀ վարչապետին՝ Եվրասիական տնտեսական Բարձրագույն խորհրդի նիստը պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու համար եւ նշել է, որ ինքն էլ իր հերթին ցանկանում է ընդգծել Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարեւոր եւ ստրատեգիական նշանակությունը:
Խոսելով ԵԱՏՄ նիստի արդյունքների մասին, Պուտինն ասել է. «Արդյունքներն իսկապես լավն են՝ նաև մեր երրորդ երկրների գործընկերների հետ կապերը զարգացնելու առումով: Եվ, ինչը պակաս կարևոր չէ, իսկ, միգուցե, ամենակարեւորն է մեզ համար՝ իրականացվել են Միության անդամ երկրների միջեւ ձեռք բերված բոլոր պայմանավորվածությունները կազմակերպության շրջանակներում»:
Հիշեցնենք, որ Վլադիմիր Պուտինը Երեւանում է՝ մասնակցելու համար Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի հերթական նիստին: