Կառավարությունն Արթուր Ալեքսանյանի անվան մարզադպրոցին 23.9 մլն դրամ կտրամադրի
ՀՀ կառավարությունն օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանի անվան հունահռոմեական ըմբշամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոցին կտրամադրի 23.9 մլն դրամ: Որոշումը կայացվել է այսօր՝ հոկտեմբերի 17-ին, կառավարության նիստում: Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ գումարն օգտագործվելու է նախագծանախահաշվային աշխատանքների համար: Ֆեյսբուքյան իր էջում սպորտի գծով փոխնախարար Գեւորգ Լոռեցյանն էլ հայտնել է, թե երբ կսկսվեն նոր շենքի կառուցման բուն շինարարական աշխատանքները:
«Այսպիսով արդեն իսկ հանրությանը ներկայացված էսքիզային նախագծի հիման վրա կկատարվի նախագծանախահաշվային փաստաթղթերի պատրաստում, իսկ արդեն 2020 թվականի ձմեռային ամիսների ավարտից հետո անմիջապես նախատեսվում է սկսել բուն շինարարական աշխատանքները»,- գրել է նա:
Գյումրիում Արթուր Ալեքսանյանի անվան դպրոցի վերանորոգման կամ նոր շենքի կառուցման մասին խոսակցությունները շարունակվում են տարիներ շարունակ: Անընդհատ աշխատանքներն ինչ-ինչ պատճառով ձգձգվում են: Աշխարհի ուժեղագույն ըմբիշներից մեկը շարունակում է օգտվել այնտեղի դահլիճից: Հայրը նշում է, որ այնտեղ մարզվում է, երբ Գյումրիում է լինում: