Այսօր՝ կիրակի երեկոյան ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը ժամանել է Հայաստան: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն:
Լավրովի այցի մեկնարկը կտրվի Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացման այցելությանը ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ մասնակցելուց: Միջոցառումն անցկացվելու է Հայաստանի Ազգային պատկերասրահում:
Ավելի վաղ ՌԴ արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունը հայտնել էր, որ Լավրովի այցը կավարտվի նոյեմբերի 11-ի երեկոյան: Նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ, ինչպես նաեւ բանակցություններ՝ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի հետ:
Նախատեսվում է երկկողմ հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցերի քննարկումներ, այդ թվում՝ ԵԱՏՄ-ի, ՀԱՊԿ-ի և ԱՊՀ-ի շրջանակներում արտաքին քաղաքական փոխգործակցության վերաբերյալ: