Երևանում և ևս 5 մարզում այսօր սպասվում են էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6-ժամյա անջատումներ
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 21-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
11:00-17։00 Չարենցի 1, 2 նրբանցքները՝ մասնակի, Չարենցի փ. 125-153 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սայաթ-Նովա պող. 40 շենքը և «Յուքոմ» ընկերության գրասենյակը, Բաշինջաղյան 2-րդ նրբ. 12 շենքը, Մարգարյան փ. 16 շենքի 1 և 4 մուտքերը, Ճառագայթային Վ շենքը, Անդրանիկի փ. 6 շենքը, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 32 շենքը, Ծիծեռնակաբերդի խճ. 1/2 շենքը՝ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Մանթաշյան փ․ 10ա, 12, 4/2 շենքերը, Մանանդյան փ․ 41 շենքը, Ս․ Տարոնցի փ․ 3 շենքը, Բագրատունյաց պող․ 26, 26/1 շենքերը, Կաշեգործների փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հովսեփ Էմինի փողոցի սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Հովսեփ Էմինի փ. 82 շենքը, Բաղրամյան պող. 54, 56, 58 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բաղրամյան 2-րդ փակ. 6 շենքը և սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Գոգոլի փ. 26/2 շենքը, սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավիթ Անհաղթի փ. 10, 12, 14, 16, 18 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Բարբյուսի փ. 63, 65, 67 շենքերը, սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Կիևյան փ. 1բ շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սևաստոպոլյան փ. 6 շենքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 4-րդ զանգ.՝ Գյուլիքևխյան փ. 3 շենքը և հարակից բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-14:00 Ռանչպար և Լուսաշող գյուղերը՝ մասնակի,
10:30-13:00 Արտաշատ քաղաքի Գայի, Գոլեցյան, Շահումյան 23-ի փողոցները՝ մասնակի,
10:30-14:30 Մրգավետ և Նշանավան գյուղերը՝ մասնակի,
10:00-16:00 Արարատ քաղաքի Խանջյան, Աբովյան, Գորհիսյան, Արարատյան փողոցները՝ մասնակի,
10:00-14:00 Շատին, Արտաբույնք գյուղերը՝ մասնակի,
10:00-16:00 Առինջ և Գեղաշեն գյուղերը՝ մասնակի, Աբովյան քաղաքի Ռոսիա փ. 4 շենքը՝ մասնակի, Սիրիուսի 1 շենքը, Էլար և Հատիսի փողոցները՝ մասնակի, Սարալանջի 10, 11 փողոցները՝ մասնակի, Ձորաղբյուրի գյուղապետարանը, Ազատության փողոցը և մանկապարտեզի շենքը,
10:00-16:00 Աշոցքի տարածաշրջանի Մեծ Սեպասար գյուղի նոր թաղամասը, Գյումրի քաղաքի մարզպետարանի շենքը, թիվ 20 դպրոցը և հարակից տարածքները, Մհեր Մկրտչյան և Իսահակյան փողոցները,
10:00-14:00 Արթիկի տարածաշրջանի Գեղանիստ, Սպանդարյան և Արևշատ գյուղերը,
10:00-15:00 Մեղրի քաղաքի Աղանի, ՀԷԿ-ի թաղամասերը, Մեղրի-Լեհվազ խճուղին և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 Սիսիան քաղաքի Շիրակի նրբանցքը, Զ. Անդրանիկ փ. 35, 74, 75 շենքերը, Շահումյան, Սյունիքի, Չարենցի, Գայի, Պարույր Սևակի փողոցները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,