Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսյանը, կարտահանձնվի Հայաստանին. դատախազության միջնորդությունը բավարարվել է
Չեխիայի Հանրապետության իրավասու մարմինների կողմից որոշում է կայացվել բավարարել հետախուզվող Նարեկ Սարգսյանին քրեական հետապնդման ենթարկելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության իրավապահ մարմիններին հանձնելու մասին Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը:
Այս մասին քիչ առաջ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
«Այս կապակցությամբ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը ՀՀ ոստիկանությանը հանձնարարել է կազմակերպել Նարեկ Սարգսյանի տեղափոխումը»,- մասնավորապես գրել է նա:
Սերժ Սարգսյանի եղբորորդի Նարեկ Սարգսյանը ուղիղ մեկ տարի առաջ հայտնաբերվել էր Պրահայում, ձերբակալվել, ապա էքստրադիցիոն կալանավորման ենթարկվել: Այս տարի ամռանը հայտնի դարձավ, որ Չեխիայի մունիցիպալ դատարանը բավարարել է ՀՀ դատախազության միջնորդությունը, բայց քանի որ  չեխական օրենսդրության համաձայն վերջնական որոշումը արտահանձման հետ կապված կայացնում է Արդարադատության նախարարությունը, ուստի այս գործընթացն ավելի երկար տեւեց:
Սարգսյանի նկատմամբ հետախուզում էր հայտարարվել դեռեւս նախորդ տարի, հայտանբերվել՝ 2018-ի դեկտեմբերի 6-ին։
Ըստ ոստիկանության պաշտոնական հաղորդագրության՝ Նարեկ Սարգսյանը ներկայացել էր Գվատեմալայի քաղաքացու կեղծ անձնագրով՝ Ֆրանկլին Գոնսալեսի անձնական տվյալներով։
2018 թվականի հունիսի 26-ին Նարեկ Սարգսյանը որպես մեղադրյալ է ներգրավվել՝ ապօրինի կերպով զենք, ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառությունն ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով: