Քիմ Քարդաշյանն իր բոլոր հետեւորդներին կոչ էր արել զանգել սենատորներին, խնդրել կողմ քվեարկել Ցեղասպանության բանաձեւին
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ԱՄՆ կոնգրեսի վերին պալատը՝ Սենատը միաձայն եւ առանց վերապահումների ընդունել է Հայոց Ցեղասպանությունը ճանաչող եւ դատապարտող բանաձեւը:
Պարզվում է, ամերիկյան իրապատում հեռուստաշոուների աստղ, հայկական արմատներով Քիմ Քարդաշյանը նախքան բանաձեւի ընդունումը ինստագրամի իր էջում խնդրել էր իր բոլոր 153 միլիոն հետեւորդներին զանգահարել իրենց նահանգի կամ իրենց ծանոթ սենատորներին, կոչ անել նրանց ընդունել Հայոց Ցեղասպանության մասին բանաձեւը, որը սենատ էր բերվել արդեն չորրորդ անգամ:
Քարդաշյանը նաեւ կոչ է արել հետեւորդներին կիսվել իր գրառմամբ՝ բանաձեւի ընդունումն անվանելով Ցեղասպանության ճանաչման վերջին փուլ:
Հեռուստաաստղը նաեւ հիշեցրել է, որ ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի ստորին՝ Ներկայացուցիչների պալատն արդեն բանաձեւն ընդունել էր 405 կողմ, 11 դեմ ձայներով: Քարդաշյանը գրառման հետ հրապարակել էր Հայոց Ցեղասպանության հուշահամալիրի՝ Ծիծեռնակաբերդի լուսանկարը:
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Retweet and share! Everyone — please call your Senators NOW and urge them to vote YES on the #ArmenianGenocide resolution IN THE NEXT HOUR. Denial is the final stage of genocide...#facts Thanks to @esrailian for posting this!!! The US House passed the same resolution 405 to 11!
Публикация от Kim Kardashian West (@kimkardashian)