ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Էդվարդ Հովհաննիսյանը բացառում է տնտեսվարողների մոտ թիրախային ստուգումները։
Այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ արձագանքելով ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի այն հայտարարությանը, թե հարկային ստուգումներ միայն իր նկատմամբ են իրականացվում՝ Հովհաննիսյանն ասաց, որ գոյություն ունի ստուգումների իրականացման կարգ, եւ ցանկացած պահի կամ կամայականորեն հնարավոր չէ ինչ-որ մի տնտեսվարողի նկատմամբ ստուգումներ իրականացվեն։
«Դրա համար անհրաժեշտ են համապատասխան օրենսդրական պահանջների առկայություն, դրանից հետո նոր միայն հնարավոր է լինում ստուգումների իրականացում: Եթե կան այլ տնտեսվարողներ, ովքեր ունեն բազմաթիվ բիզնեսներ, եւ դրանք խոշոր հարկ վճարող են, տրամաբանորեն այդ ընկերություններում ստուգումներն ավելի հաճախակի են լինում»,- ասաց Հովհաննիսյանը։