Քիչ առաջ ինձ զեկուցեցին, որ դեպքի վայրում բռնվել է ՔԿՀ-ների երկու աշխատակից. ՔԿԾ պետ
«Քիչ առաջ ինձ զեկուցեցին, որ Քրեակատարողական 2 հիմնարկներում մեր օպերատիվ եւ անվտանգության ստորաբաժանման կողմից իրականացված միջոցառումների արդյունքում, նաեւ՝ ԱԱԾ-ի հետ համագործակցությամբ, բռնվել են ՔԿՀ երկու աշխատակիցներ»:
Այս մասին այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական ծառայության պետ Արթուր Գոյունյանը:
Վերջինիս խոսքով՝ առաջինը Արմավիր ՔԿՀ-ի պահպանության բաժնի աշխատակից է, որը իր հետ ՔԿՀ է բերել մեծ քանակությամբ թմրամիջոցներ՝ լիրիկա տեսակի 19 դեղահաբ, սուբուտեքսի փշրանք, մեծ քանակությամբ մարիխուանա՝ կալանավորված անձանց եւ դատապարտյալներին փոխանցելու համար: Աշխատակիցը բռնվել է դեպքի վայրում:
Երկրորդ աշխատակիցը բռնվել է ԱԱԾ-ի հետ համագործակցության արդյունքում. նա «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ի անվտանգության ապահովման աշխատակից է, որը եւս իր հետ ներս է մտցրել հոգեմետ դեղահաբեր եւ տեղում բռնվել:
Արթուր Գոյունյանը նշեց նաեւ, որ այսօր գիշերն էլ իրեն զանգել եւ զեկուցել են, որ Սեւան ՔԿՀ-ում տեղի է ունեցել «ներնետման պերեբռոզ»-ի չհաջողված փորձ, հայտնաբերվել են մեծ քանակությամբ թմրամիջոցներ. «Ընթանում է զննություն, եւ ավելի ուշ մեր հանրային կապերի բաժինը սպառիչ տեղեկատվություն կտրամադրի»: