Ռուս զինծառայողները Գյումրու «Արյան բանկ»-ում արյուն են հանձնել, հավաքվել է մոտ 200 լ արյուն
«Նվիրիր կյանք» բարեգործական միջոցառման շրջանակներում  Հայաստանում տեղակայված Հարավային ռազմական օկրուգի զինծառայողները արյան դոնորներ են դարձել: Մոտ 500 զինծառայող և նրանց ընտանիքների անդամները արյուն են նվիրել Գյումրու «Արյան բանկ»-ին: Ընդհանուր առմամբ հավաքվել է մոտ 200 լիտր արյուն: Այս մասին տեղեկացնում է Հարավային ռազմական շրջանի մամուլի ծառայությունը: Բարեգործական միջոցառմանը առաջին անգամ մասնակցել են ՀՀ-ում Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարության ավագ դպրոցի սաները:
«Մեզ համար սա ավանդական միջոցառում է, որը պարբերաբար անցկացվում է` Հայաստանի բնակիչներին բարեգործական անհատույց օգնություն ցուցաբերելու համար»,- ասել է հրամանատար, գնդապետ Նիկոլայ Մարտինյուկը:
Նշենք, որ «Դոնորների օրեր»-ը ռուսական համալիրում անցկացվում են 2011 թվականից անընդմեջ: Ընդհանուր առմամբ, անցնող տարիներին Ռուսաստանի զինված ուժերից և նրանց ընտանիքների անդամներից ակցիային մասնակցել է ավելի քան 5000 մարդ: