Կործանված ինքնաթիռի գործով հանդիպել են Ուկրաինայի, Իրանի, Կանադայի ներկայացուցիչները
Իրանի, Ուկրաինայի եւ Կանադայի մասնագետները հանդիպում են ունեցել ուկրաինական ավիաուղիներին պատկանող ինքնաթիռի կործանման հետաքննության գործով: Այս մասին հայտնում է Iri-ն՝ հղում անելով Իրանի քաղաքացիական ավիացիայի պաշտոնական ներկայացուցչին:
Հիշեցնենք, որ ինքնաթիռում Ուկրաինայի քաղաքացիներ են եղել միայն սպասարկող անձնակազմն ու օդաչուները, մյուս բոլոր մարդիկ եղել են եվրոպական երկրների, Իրանի եւ Կանադայի քաղաքացիներ:
Հանդիպումից հետո Իրանում հայտարարել են, որ կործանված օդանավի սեւ արկղերը կփոխանցվեն Ֆրանսիային՝ լրացուցիչ փորձաքննությունների անցկացման համար:
Հիշեցնենք՝ Թեհրանի միջազգային օդանավակայանի մոտակայքում ինքնաթիռի կործանման մասին հայտնի դարձավ հունվարի 8-ին: Օդանավը ցուցաէկրաններից կորել էր օդ բարձրանալուց 2 րոպե անց: Քիչ ուշ Իրանի քաղավիացիան հայտարարել էր, որ, ըստ կադրերի եւ ընկնելու ձեւի, ինքնաթիռը հրդեհվել է օդում, այնուհետ վառվելով բախվել գետնին եւ մասնատվել: Աղետի արդյունքում ողջ մնացածներ չկային, զոհվեց 176 մարդ: