Մանվել Գրիգորյանին արհեստական շնչառության սարք է միացվել. պաշտպանի խոսքով՝ վիճակը ծանր է
ԵԿՄ նախկին նախագահ, նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանն այսօր տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունք:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց նրա պաշտպաններից Գուրգեն Գրիգորյանը՝ հավելելով, որ Գրիգորյանի վիճակը շատ ծանր է.
«Երեկվանից վիճակը շատ ծանր է, առավոտյան շաքարը 26 է եղել, սրտի աշխատանքը մինչեւ հիմա չի կայունանում: Կյանքի հետ կռիվ են տվել»: Գրիգորյանը հավելեց, որ Գրիգորյանին արհեստական շնչառության սարք է միացվել:
Նրա խոսքով՝ դեռեւս պարզ չէ, թե որքան ժամանակ նա կշարունակի մնալ վերակենդանացման բաժանմունքում. «Այս պահին ոչ ոք ոչինչ չի կարողանում ասել: Իսկ մենք այսքան ժամանակ որ ասում էինք, չէին հավատում, հիմա ո՞վ է այս ամենի համար պատասխան տալու»,- ասաց պաշտպանը՝ հավելելով. «Արդարադատությունն ու անձի նկատմամբ վերաբերմունքը տարբեր բաներ են»: