Մխիթարյանը գոլային փոխանցում կատարեց, «Ռոման» Եվրոպա լիգայի հաջորդ փուլ անցավ, «Արսենալը» դուրս մնաց մրցաշարից
Իտալական «Ռոման» դուրս եկավ Եվրոպա լիգայի 2019-20 մրցաշրջանի 1/8 եզրափակիչ: Երեկ՝ փետրվարի 27-ին, մրցակցի հարկի տակ 1/16 եզրափակչի պատասխան խաղում ոչ-ոքի՝ 1:1 խաղաց «Գենտի» հետ: Առաջին խաղում տանն առավելության էր հասել 1:0 հաշվով եւ հաջորդ փուլ անցավ՝ հաղթելով ընդհանուր 2:1 հաշվով:
Երեկվա խաղում հաշիվը 25-րդ րոպեին բացեց Ջոնաթան Դավիդը: Պատասխան գոլը «գայլերի» կազմում Հենրիխ Մխիթարյանի փոխանցումից հետո խփեց Ջաստին Կլյուվերտը: Նա աչքի ընկավ 29-րդ րոպեին: Մխիթարյանը մասնակցեց ողջ հանդիպմանը: Խաղից հետո հարցազրույցում նա նշել է, որ հեշտ չի եղել:
«Հեշտ չէր: Բավական բարդ էր, նաեւ հաշվի առնելով, որ ընդամենը մի քանի օր առաջ հանդիպում էինք անցկացրել: Մենք ամեն ինչ արեցինք՝ հաղթելու համար եւ կարեւորն այն է, որ հաջորդ փուլ անցանք»,- ասել է ֆուտբոլիստը:
Մխիթարյանի մյուս թիմը՝ «Արսենալը», որին պատկանում են նրա տրանսֆերային իրավունքները, երեկ անակնկալ կերպով դուրս մնաց մրցաշարից: «Զինագործները» տանը 1:2 հաշվով պարտվեցին «Օլիմպիակոսին»: Առաջին խաղում հաղթել էին 1:0: 2 խաղերի արդյունքում ստացվեց 2:2, սակայն հունական թիմը հաջորդ փուլ անցավ մրցակցի հարկի տակ ավելի շատ գոլեր խփելու շնորհիվ:
Երեկվա հանդիպումներից մեկն անցել է «հատուկ» պայմաններում: Միլանում կայացած իտալական «Ինտերի» «Լուդոգորեցի» պատասխան խաղում հանդիսականներ չեն եղել. կորոնավիրուսի տարածման պատճառով խաղը փակ դռների հետեւում է տեղի ունեցել: «Ինտերը» տանը հաղթել է 2:1: Առաջին խաղում առավելության էր հասել 2:0 հաշվով եւ հաջորդ փուլ է անցնում՝ հաղթելով ընդհանուր 4:1 հաշվով:
Երեկվա մյուս խաղերում գրանցվեցին հետեւյալ արդյունքները.