26.04.2000 Հայաստան – Վրաստան 0:0
21.02.2004 Հայաստան – Վրաստան 2:0
09.02.2011 Հայաստան – Վրաստան 1:2
Հայ-վրացական ֆուտբոլային վերջին դիմակայությունը կայացավ ընթացիկ՝ 2019-20 մրցաշրջանում, եւ հաջողությունն ուղեկցեց հայկական կողմին: Եվրոպա լիգայի որակավորման 3-րդ փուլում Հայաստանի գործող չեմպիոն «Արարատ-Արմենիայի» մրցակիցը վրացական «Սաբուրթալոն» էր: Առաջին խաղում Վարդան Մինասյանի թիմը տանը պարտվեց 1:2 հաշվով, սակայն Վրաստանում հետ բերեց կորցրածը: 2 անպատասխան գնդակ ուղարկեց մրցակցի դարպասը, 2 խաղերի արդյունքում հաղթեց 3:2 հաշվով եւ հաջորդ փուլի ուղեգիր նվաճեց:
Առաջիկա դիմակայությունից առաջ Վրաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վլադիմիր Վայսը հավասար է գնահատել C2 խմբում հայտնված բոլոր թիմերի՝ Էստոնիայի, Մակեդոնիայի, Հայաստանի ու իրենց հնարավորությունները: Մասնագետը, որը Սլովակիան գլխավորելիս 1:3 ու 0:4 հաշվով Հայաստանին պարտվելու դառը փորձ է ունեցել, մեր մասին ասել է, որ լավ թիմ ունենք: Եթե Հայաստանի հավաքականը մարզիչ ունենար, նրա կարծիքն էլ կիմանայինք մրցակցի մասին, սակայն քանի որ մարզիչ չկա, կարող ենք բավարարվել այլ տեղեկատվությամբ:
ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում այս պահին Վրաստանն այնպիսի տեղում չէ, որով կարելի է պարծենալ, սակայն Հայաստանին բավական գերազանցում է: Փետրվարին հրապարակած թարմացված ցուցակում 91-րդն է, մինչդեռ Հայաստանը 102-րդն է: Ազգերի լիգայի նախորդ՝ 2018-19 մրցաշրջանում էլ, որում Հայաստանը ձախողվեց, Վրաստանը հաջող հանդես եկավ: Ամենաթույլերի՝ D դիվիզիոնի առաջին խմբում, ոչ մի պարտություն չկրեց: 6 խաղից 5-ում հաղթեց, 1-ն ավարտեց ոչ-ոքի ու 16 միավորով գլխավորեց խումբը: Դրանով այս ամիս Եվրո 2020-ի որակավորման փլեյ-օֆ փուլին մասնակցելու հնարավորություն ստացավ: Եթե կիսաեզրափակչում հաղթի Բելառուսին, իսկ եզրափակչում՝ Մակեդոնիա-Կոսովո զույգի հաղթողին, ապա աշնանը Հայաստանի հետ հանդիպումներին կմոտենա որպես խոշոր մրցաշարի՝ Եվրո 2020-ին, մասնակցած թիմ:
Ամեն դեպքում, եթե Հայաստանի հավաքականի առաջատարներն իրենց լավագույն մարզավիճակում լինեն, ոչ վիճակագրությունը, ոչ ՖԻՖԱ-ի դասակարգման աղյուսակում այդ պահին թիմերի դիրքերը, ոչ էլ Վրաստանի հնարավոր մասնակցությունը Եվրոյին դեր չեն խաղա: Հայ երկրպագուներն էլ կարող են իրենց ներդրումն ունենալ ու լավ աջակցություն ցույց տալ իրենց թիմին ոչ միայն տանը, այլեւ մրցակցի հարկի տակ:
Ազգերի լիգայի շրջանակներում Հայաստանի ու Վրաստանի առաջին հանդիպումը կկայանա Երեւանում հոկտեմբերի 8-ին: Պատասխան խաղը նոյեմբերի 13-ին է: