Վրաստանի գյուղատնտեսության փոխնախարարի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել
Վրաստանի շրջակա միջավայրի պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Յուրի Նոզաձեի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել, հայտնում է Aliq-ը:
Նախարարության հաղորդմամբ՝ Նոզաձեն ինքնամեկուսացված էր, քանի որ իր ընտանիքի անդամի մոտ էլ էր հաստատվել վարակը։
«Անցած ուրբաթ օրն անցկացված նախնական հետազոտության արդյունքները բացասական էին, թեև փոխնախարարը շարունակում էր մնալ ինքնամեկուսացված»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Շրջակա միջավայրի պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարար Լևան Դավիթաշվիլին երեկ հայտարարել էր, որ Յուրի Նոզաձեն ձեռնպահ է մնացել հանրային բոլոր հանդիպումներից, ժողովներից և ճեպազրույցներից: