ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է, որ կորոնավիրուսի ևս 2 հաստատված դեպք կա, որոնցից մեկը փոխկապակցված է «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված է եղել։ Մյուս դեպքը փոխկապակցված է երեկ երեկոյան հաստատված 2 դեպքի հետ։
Հանրագումարով, ըստ նախարարի, այս պահին ունենք հաստատված 30 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացած։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ վարչապետը երեկ հայտարարեց, որ հիվանդներից միայն 2-ի վիճակն է փոքր-ինչ բարդացած՝ նրանք ունեն թոքաբորբ, իսկ ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ կորոնավիրուսի հաստատված վարակով անձանցից մեկը դպրոցահասակ երեխա է: 30 դեպքերից 19-ը կապված է «Էջմիածնի» դեպքի հետ, 1 դեպք է գրանցվել Մեղրիում, եւս 1-ը Երեւանի արտադրական ձեռնարկություններից մեկի աշխատակից է: