Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսի 48 նոր դեպք․ վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 1159-ի: Այս մասին հայտնում է Հիվանդությունների կանխարգելման և վերահսկման ազգային կենտրոնը։ Ըստ տվյալների՝ եւս մեկ մարդ մահացել է։
Երեկվա դրությամբ վարակվածների թիվը 1111 էր։ Վերջին տվյալներով՝ արդեն բուժվել է 297 մարդ, փաստացի բուժվողների թիվը 797 է, իսկ մահվան դեպքերն ավելացել են ևս մեկով՝ հասնելով 18-ի։
ՀՀ ԱՆ մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանն էլ հայտնում է, որ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 73-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի թոքաբորբ։ Տղամարդն ունեցել է նաև ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ՝ սրտի իշեմիկ հիվանդություն, զարկերակային գերճնշում։
Բուժման ընթացքում առաջացել է խրոնիկ հիվանդությունների սրացում՝ սրտի ռիթմի խանգարում՝ պերսիստենտ ձև, գլխուղեղի իշեմիկ ինսուլտ։