Քաջարանի ոստիկանական բաժանմունքի դիմաց քաղաքացիները շարունակում են պահանջել 4 երիտասարդների ազատ արձակումը, որոնք բերման էին ենթարկվել այսօր առավոտյան:
Հավաքված քաղաքացիները բարձրախոսով պարբերաբար հորդորում են չտրվել սադրանքների եւ պահպանել հանգստություն, չվիրավորել ոստիկաններին: «Ոստիկանը մերն է». վանկարկում են բաժանմունքի դիմաց:
Հիշեցնենք, այսօր վաղ առավոտյան դիմակավորված և զինված ոստիկանները ձերբակալել են Քաջարանի համայնքապետի մերձավոր շրջապատից 4 անձի: Ըստ լրատվամիջոցների հրապարակումների եւ քաղաքացիների ահազանգերի, նրանց նկատմամբ բռնություն է կիրառվել, նրանք ծեծի են ենթարկվել:
Բռնության մասին ահազանգերին արձագանքել է նաեւ ՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը՝ նշելով, որ ահազանգերով արդեն զբաղվում են եւ հարցը պահում ուշադրության կենտրոնում:
Նշենք, որ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի պարզած նախնական տվյալով այս գործով առկա է ևս մեկ անձ, որ բերման ենթարկվել և ձերբակալվել է Երևանում: Այս հարցով մենք կապի մեջ կլինենք քննչական մարմնի հետ: