Արհեստական շնչառության 27 շարժական սարքերը՝ Վրաստանի քաղաքացիների ու վարերարների կողմից նվեր արված Հայաստանին, արդեն մեր երկրում են:
Արսեն Խառատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ նախորդ գիշեր Վրաստանից ուղարկված շնչառական սարքերը հասան Նորքի ինֆեկցիոն: Առողջապահության նախարարության գործընկերները ամենահուզիչ բանն են ասել. «Շնորհակալություն, ձեր ուղարկած սարքերով մարդիկ շնչում են»:
«Այս 3 օրվա ընթացքում մեզ հետ կապվեցին Ռուսաստանից, Լյուքսեմբուրգից եւ Բելգիայից մեր մի շարք հայրենակիցներ` պատրաստակամություն հայտնելով լրացուցիչ աջակցություն տրամադրել: Այս պահին Վրաստանի իմ գործընկերները փնտրում են հավելյալ սարքեր, որոնք, չնայած ոչ շատ մեծ չափաքանակով, բայց կարծես թե կան:
Եթե այս փոքրիկ սարքերով հնարավոր է անգամ մեկ կյանք փրկել, մենք ջանք չենք խնայելու ապահովել դրանք»,-գրել էր Խառատյանը:
Գրառմամբ կիսվել է նաեւ ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ գրելով, որ շննորհակալ է Վրաստանի մեր հայրենակիցներին: Իրոք, այս սարքերով մեր պացիենտները շնչում են` բառի ուղիղ և փոխաբերական իմաստներով: