Վլադիմիր Գասպարյանի եւ մյուսների գործով այսօրվա նիստը կորոնավիրուսի հիմքով չի կայանա
ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի, ՀՀ նախկին փոխոստիկանապետ Լեւոն Երանոսյանի եւ ոստիկանության մյուս նախկին պաշտոնյաների վերաբերյալ քրեական գործով առաջին դատական նիստն այսօր կորոնավիրուսի հիմքով չի կայանա:
«Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ նախագահող դատավոր Վարդան Լ. Գրիգորյանի աշխատակազմից նշեցին, որ պաշտպաններից մի քանիսը տեղեկացրել են, որ կոնտակտավոր անձ են եւ թեստ են հանձնել:
Հիշեցնենք, որ այս քրեական գործի նախաքննության ավարտի մասին ՀՔԾ-ն հայտնել էր հունիսի 19-ին, ինչից հետո այն ուղարկվել էր դատարան: Գործով բոլոր ամբաստանյալների նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրված երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Վլադիմիր Գասպարյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով յուրացման եւ ծանր հետեւանքներ առաջացնելով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու համար (յուրաքանչյուրը՝ 2-ական դրվագով), Լեւոն Երանոսյանը՝ առանձնապես խոշոր չափերով յուրացման, ծանր հետեւանքներ առաջացնելով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու եւ պաշտոնեական կեղծիքի, ՀՀ ոստիկանության ներքին աուդիտի վարչության պետի պաշտոնը զբաղեցրած Վարդան Թունյանը՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելուն դրդելու, ծանր հետեւանքներ առաջացնելով՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու եւ պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով՝ խոշոր չափերով յուրացման, իսկ Ոստիկանության զորքերի զորամասի հրամանատար Գուրգեն Գրիգորյանը՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելուն օժանդակելու համար: