Ֆուտբոլիստ եղբայրները պոկել են ոստիկաններից մեկի ուսադիրը, հարվածել մյուսի դեմքին. 4 ոստիկան տուժող է ճանաչվել
Ինչպես արդեն հայտնել էինք, Կասկադում երեկ միջադեպ էր տեղի ունեցել ճանապարհային ոստիկանների մասնակցությամբ: Վիճաբանության ժամանակ 2 երիտասարդներ հարվածել են նրանց, հայհոյել, քաշքշել: Ոստիկաններին ծեծի ենթարկելու կասկածանքով բերման են ենթարկվել, այնուհետ՝ ձերբակալվել ֆուտբոլիստներ Մալաքյան եղբայրները:
Պարզվում է՝ եղբայրներից մեկը քաշել և պոկել է ոստիկանության ծառայողներից մեկի ուսադիրը, վեճի ժամանակ էլ նրանցից մեկը բռունցքով հարվածել է ոստիկանության ծառայողներից մեկի դեմքին և պատճառել մարմնական վնասվածք: Ոստիկանության 4 ծառայող ճանաչվել է տուժող:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից՝ մանրամասնելով.
2020թ. օգոստոսի 30-ին՝ ժամը 23:20-ին, ՀՀ ոստիկանության կապիտանը զեկուցագիր է ներկայացրել այն մասին, որ նույն օրը՝ ժամը 23:15-ի սահմաններում, ստացված հաղորդման հիման վրա՝ մեկնել են «Կասկադ», որտեղ նկատել են երկու երիտասարդների, ովքեր քաշքշել են ոստիկանության երկու ծառայողի: Նշված երկու երիտասարդները տևական ժամանակ բարձրաձայն հայհոյանքներ են հնչեցրել, նրանցից մեկը քաշել և պոկել է ոստիկանության ծառայողներից մեկի ուսադիրը: ՊՊԾ ծառայողների օգնությամբ վերջիններս բերման են ենթարկվել, պարզվել է նրանց ինքնությունը. վերջիններս եղբայրներ են, Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներ: Պարզվել է նաև, որ վիճաբանության ժամանակ նրանցից մեկը բռունցքով հարվածել է ոստիկանության ծառայողներից մեկի դեմքին և պատճառել մարմնական վնասվածք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 316-րդ հոդվածի (իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելը) 1-ին մասով և 258-րդ հոդվածի (խուլիգանություն) 1-ին մասով, որը նախաքննության կատարման համար ուղարկվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժին և ընդունվել վարույթ:
Քրեական գործով ոստիկանության 4 ծառայող ճանաչվել է տուժող, հարցաքննվել են մի շարք անձինք, առգրավվել են տուժողների հագուստները, նշանակվել դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Ֆուտբոլիստ եղբայրները ձերբակալվել են: