Ֆուտբոլիստ եղբայրները գիշերն ազատ են արձակվել. դատարանն այսօր կքննի նրանց կալանավորելու միջնորդությունները
Ոստիկանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու եւ խուլիգանություն կատարելու մեջ մեղադրվող Գոռ եւ Էդգար Մալաքյանները կեսգիշերին ազատ են արձակվել:
Նրանց պաշտպան Գոռ Միքայելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ լրացել է Մալաքյանների ձերբակալման 72 ժամը, եւ քանի որ կալանավորման միջնորդությունների քննությունը հետաձգվել է այսօր, եղբայրները դուրս են եկել ձերբակալվածների պահման վայրից:
Նշենք, որ Գոռ Մալաքյանի կալանավորման միջնորդությունը մակագրվել է Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան եւ Նոր Նորք նստավայրի դատավոր Դավիթ Հարությունյանին, Էդգար Մալաքյանինը՝ նույն նստավայրի դատավոր Հարություն Մանուկյանին: Նրանք քննելու են նաեւ Մալաքյանների ձերբակալման որոշման դեմ պաշտպանի բողոքը:
Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի կազմից ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրին, որ նիստը կայանալու է այսօր՝ ժամը 12:00-ին, իսկ Հարություն Մանուկյանի կազմից նշեցին, որ դեռեւս տեղեկություն չունեն:
Մալաքյան եղբայրները, հիշեցնենք, ձերբակալվել են օգոստոսի 30-ի լույս 31-ի գիշերը, երբ Կասկադում նրանց ու ոստիկանների միջեւ վիճաբանություն էր եղել: Երեկ արդեն նրանց մեղադրանք էր առաջադրվել, եւ կալանավորման միջնորդություններ էին ներկայացվել դատարան: Պաշտոնական տվյալներով՝ երկու եղբայրները, խախտելով հասարակական կարգը, տեւական ժամանակ բարձրաձայն հայհոյանքներ են հնչեցրել, բռնություն են գործադրել քննիչների նկատմամբ, նրանցից մեկը քաշել եւ պոկել է ոստիկանության ծառայողներից մեկի ուսադիրը, մյուսը՝ բռունցքով հարվածել ոստիկանության ծառայողներից մեկի դեմքին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք: Քրեական գործով ոստիկանության 4 ծառայող ճանաչվել է տուժող:
Մալաքյանների պաշտպան Գոռ Միքայելյանը երեկ ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակեց լուսանկարներ, որոնցում երեւում էր, որ վնասվածքներ են ստացել նաեւ Մալաքյանները: Այդ դեպքով ոստիկանությունում ծառայողական քննություն է սկսվել: