Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնի նախկին տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ավելի քան 26,5 դրամ յուրացնելու համար. ՔԿ
ԱՆ «Պրոֆեսոր Ռ. Օ. Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն»-ի նախկին տնօրենը, 2001 թ.-ից մինչև 2018 թ. մայիսը հիվանդանոցի աշխատակիցներին հասանելիք հավելավճարները և պարգևավճարները տնօրինելով, կենտրոնի հաշվապահների օժանդակությամբ յուրացրել է իմունոարյունաբանության լաբորատորիայի, սեռոլոգիական և մանկական բաժանմունքների  աշխատակիցների հասանելիք հավելավճարների ու պարգևավճարների 50 տոկոսը՝ ընդհանուր 26 միլիոն 514.391 դրամ գումարը:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ նախկին տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով իրականացված մեծածավալ քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել են ՀՀ ԱՆ «Պրոֆեսոր Ռ. Օ. Յոլյանի  անվան արյունաբանական կենտրոն» ՓԲ ընկերությունում առերևույթ կատարված չարաշահումների դեպքերի մի շարք հանգամանքներ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ «Պրոֆեսոր Ռ. Օ. Յոլյանի անվան  արյունաբանական կենտրոն» ՓԲ ընկերության նախկին տնօրենը, 2001 թ.-ից մինչև 2018 թ. մայիսը զբաղեցնելով նշված պաշտոնը, օգտագործելով իր պաշտոնեական դիրքը, նշված ՓԲ ընկերության աշխատակիցներին հասանելիք հավելավճարների և պարգևավճարների նկատմամբ  ունենալով կառավարման լիազորություն, 2010-2018 թթ. ընկած ժամանակահատվածում կենտրոնի հաշվապահների օժանդակությամբ յուրացրել է իմունոարյունաբանության  լաբորատորիայի, սեռոլոգիական և մանկական բաժանմունքների աշխատակիցների հասանելիք   հավելավճարների ու պարգևավճարների 50 տոկոս, ընդհանուր՝ 26.514.391 ՀՀ դրամ առանձնապես խոշոր չափերի գումարը:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ «Պրոֆեսոր Ռ. Օ. Յոլյանի անվան  արյունաբանական կենտրոն» ՓԲ ընկերության նախկին տնօրենին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի (յուրացնելը կամ վատնելը) 3-րդ մասի 1-ին կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն չհեռանալու մասին
Նախաքննության ընթացքում վերջինիս կողմից պատճառված վնասը վերականգնվել է:
Հիշեցնենք, որ 2001-2018 թվականներին «Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոն» ՓԲԸ-ի տնօրենն է եղել Սամվել Դաղբաշյանը: