«Մոցարտը քաղաքում է». կարմիր ավտոբուսը կանգ կառնի Երեւանի սրտում՝ մեզ հասցնելով ամենակարեւոր ուղեւորին
Սեպտեմբերի 23-ին՝ ուղիղ ժամը 19։30-ին, «կարմիր ավտոբուսը» կանգ կառնի մայրաքաղաքի սրտում՝ երեւանյան հայտնի բակերից մեկում՝ մեզ մոտ հասցնելով ամենակարեւոր ուղեւորին՝ Մոցարտին:
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ LOFT-ի հետ համատեղ, ներկայացնում է «Մոցարտը քաղաքում է» բացառիկ երեկո, որի ընթացքում կմիաձուլվեն մեծ կոմպոզիտորի հանճարեղ երաժշտությունն ու ուրբանիստական գեղանկարչությունը։ LOFT-ից «Հայկական ժամանակին» հայտնեցին, որ համերգը տեղի է ունենալու LOFT-ի ետնաբակում՝ Մոսկովյան 3 հասցեում:
«Նույն օրը նաեւ ցուցադրված կլինեն Արթուր Հովհաննիսյանի «Forms and reflections» գեղանկարչական շարքի աշխատանքները, որոնք ներկայացնում են մեր իրականության անբաժան մասը կազմող եւ մեր առօրյան լրացնող հասարակական փոխադրամիջոցները»,- հայտնեցին LOFT-ից ։
Նկատենք, քանի որ դասական երաժշտությանը զուգահեռ լինելու է ուրբանիստական ոճի գեղանկարչական կտավների ցուցահանդես երեկոյի կազմակերպիչները զուգակցել են քաղաք եւ դասական երաժշտություն գաղափարները, ավտոբուսը ներկայացվում է զուտ ուրբանիստական քաղաքի մի մաս: Նրանք փոխաբերական իմաստով են ներկայացրել «կարմիր ավտոբուսը»:
Երեկոյի ընթացքում կհյուրընկավեն ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի երաժիշտներ Նարեկ Ավագյանը (ֆլեյտա), Արամ Ասատրյանը (ջութակ), Մերի Դոլմազյանն (ալտ) ու Վահե Դանիելյանը (թավջութակ):
«Հակավարակային անվտանգության եւ սոցիալական ապահով հեռավորությունը չխախտելու բոլոր կանոնները պահպանվելու են»,-հայտնում են LOFT-ից: