Քարդաշյան ընտանիքի անդամները շարունակում են սոցիալական հարթակների իրենց մեծ լսարաններն օգտագործել՝ միջազգային հանրության ուշադրությունը սևեռելու սեպտեմբերի 27-ից Արցախում սկսված պատերազմական գործողությունների կողմը: Մասնավորապես՝ նրանք աղոթում են Հայաստանի համար, կիսվում գրառումներով, որտեղ նշվում է, որ Արցախի և Ադրբեջանի միջև սկիզբ առած բախումները հրահրել է ադրբեջանական կողմը, ինչպես նաև իրենց հետևորդներին կոչ անում ֆինանսական նվիրաբերություններ կատարել Արցախի համար:
Իստագրամյան էջում հրապարակելով Արցախի դրոշը՝ Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտի ֆոնին՝ Քիմ Քարդաշյանի եղբայրը՝ Ռոբ Քարդաշյանը, կիսվել է մի գրառմամբ, որտեղ մասնավորապես ասվում է. «Համաճարակային և գլոբալ ճգնաժամերի մշուշի մեջ Արցախում հայերը դարձել են Ադրբեջանի կողմից անկանխատեսելի հարձակումների զոհ: Մենք դիմում ենք միջազգային հանրությանը՝ շարունակելու դատապարտել այդ հարձակումները: Մենք գիտենք, որ Հայաստանն ու Արցախը խաղաղություն են ուզում: Որևէ այլ բան, որը դուք կարդում եք, ապատեղեկատվություն է»:
Գրառման վերջում ասվում է, որ ցանկացողները կարող են միանալ «Մենք ենք մեր սահմանները / Բոլորը հանուն Արցախի» արշավին՝ բարեգործական աջակցություն ցուցաբերելու համար:
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 27-ի վաղ առավոտից Ադրբեջանի զինուժը լայնածավալ հարձակում է սկսել Արցախում՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակչությանը։ Սկսվել են ռազմական թեժ գործողություններ՝ կենդանի ուժի, հրետանային միջոցների, օդուժի, ներառյալ՝ անօդաչու թռչող սարքերի եւ այլ ստորաբաժանումների կիրառմամբ: