Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցը հայտնել է Ադրբեջանի քարոզչական ցանցի գործունեությունը դադարեցնելու մասին: Այս մասին ցանցի կառավարման կազմը հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, որ կփակվի 589 օգտահաշիվ (account), 7906 ֆեյսբուքյան էջ եւ 447 Ինստագրամի օգտահաշիվ:
Ցանցը պարզել է՝ այդ բոլոր էջերը իշխող «Ենի Ադրբեջան» կուսակցության երիտասարդական միության հետ են կապված եւ աշխատում են քարոզչության տարածման համար: Քարոզչությունը հիմնականում եղել է նախագահ Իլհամ Ալիեւի, իշխող կուսակցության օգտին, իսկ ընդդիմությանը եւ վերջինիս ղեկավարներին սոցցանցերում մեղադրել են դավաճանության մեջ: Այդ հաշիվներով հերքել են մարդու իրավունքների խախտումները Ադրբեջանում:
Ցանցի աշխատանքի համար ծախսվել է մոտ 6600 դոլար, աշխատել են ադրբեջաներեն, ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով: