Հադրութի հատվածում լայնածավալ մարտական գործողությունները շարունակվում են: Թշնամին, մեծաքանակ ուժեր կենտրոնացրելով այդ ուղղությամբ, ամեն կերպ փորձում է ներխուժել քաղաք:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը՝ հավելելով, որ պաշտպանության բանակը ամեն թիզ հողի համար ծանր մարտեր է մղում:
Հիշեցնենք՝ հրադադարի հաստատումից ի վեր ադրբեջանական կողմը փորձում է ամեն կերպ վերցնել Հադրութը, 2 օր առաջ 200 հոգանոց թուրք-ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը ներխուժել էր քաղաք, հրդեհել առաջին պատահած մի քանի առանձնատները, սպանել 5 անձի, բայց հանդիպելով դիմադրության՝ դուրս շպրտվել: Խմբի անդամների մի մասը փախել ու թաքնվել էր քաղաքի շրջակայքում, իսկ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը, երեկ վերահաստատելով իր սուտը՝ Հադրութը գրավելու մասին, հայտարարել էր, որ պատրաստվում է այցելել Թալիշ ու Հադրութ: